BD Údolní

Projekt Rezidence Údolní 36 přináší atraktivní bydlení v centru města. Na kompletní rekonstrukci bytů a společných částí domu s citlivým propojením původních prvků s moderními navazuje dvoupodlažní bytová nástavba s krásnými výhledy na panoráma města Brna s dominantou hradu Špilberk. Díky půdní nástavbě nabídne dům dalších zcela nových 12 bytů nejžádanější kategorie 2+kk.

Střešní terasa, kde si vychutnáte ranní kávu s pohledem na město i klidová zóna v podobě upraveného dvoru se vzrostlým stromem, to vše pro vás připraveno.

Bytový dům

Stávající byty prošly generální opravou zahrnující vybudování nových koupelen, rozvodů inženýrských sítí, výměny oken, dveří a podlahových krytin. V bytovém domě došlo k vybudování společné kotelny, výtahu, kočárkárny a sklepů. Nové koupelny respektují historický ráz domu. Nová fasáda a rekonstrukce společných částí budovy dodává domu svěží vzhled.

Byty v obou patrech nástavby disponují balkónem či terasou. Do všech pater se dostanete novým výtahem. Nezapomnělo se ani na úpravu suterénu, kde jsou vybudovány sklepní kóje pro každý byt a také dva ateliéry. Jedná se o zcela nové jednotky s vlastními terasami, které přináší těmto prostorům světlo a jedinečnou atmosféru.

Lokalita

Bytový dům se nachází jen pár minut pěšky od centra města, kam se ještě rychleji dostanete tramvají č. 4 se zastávkou 100 m od bytového domu. Stejně rychle však utečete před ruchem města do oblíbeného parku Kraví hora, kde naleznete nejen oddych v přírodě, ale také hvězdárnu, planetárium, sportoviště a bazén. Hrad Špilberk, který lze vidět z vyšších pater bytového domu a střešní terasy, je téměř na dosah ve vzdálenosti 1 km. V blízkosti bytového domu naleznete veškerou občanskou vybavenost k pohodlnému životu v centrum města.

HISTORIE DOMU

Bytový dům Údolní 36 charakteristický dvěma nárožními arkýři zakončenými věžemi pochází přibližně z roku 1910. Věže stejně jako plastická výzdoba nárožního průčelí vzaly za své po americkém náletu v roce 1944. Specifický a jedinečný architektonický výraz po následných opravách zcela zmizel. Poválečná dostavba nárožní zdi bez arkýřů ukončených věžemi už nevrátila budově původní architektonickou hodnotu a význam.

Citlivá rekonstrukce mezi lety 2020 a 2021 nahradila nevyužitý prostor původní stavby dvoupodlažní nástavbou s akcentem na trend zahušťování center měst namísto jejich rozrůstání do šířky. Díky podrobným a dlouhodobým konzultacím s Národním památkovým ústavem zachovává a obnovuje hodnotné části stavby, které nebyly poškozeny bombardováním (např. štuková výzdoba fasády) a zabývá se tématem nároží. Formuje novou soudobou vrstvu ve formě „tří věží“ navazujících na rizality stávajícího objektu v reminiscenci na tvarosloví střech francouzského typu uplatněných na původní střeše domu.

Historický výraz domu zůstal zachován nejen v exteriéru, ale i v částech interiéru. Oázu klidu a odpočinku tvoří společná střešní terasa s atraktivními výhledy k hradu Špilberk. Komunitní bydlení také podporuje malý dvorek, kterému vévodí letitá lípa.

Údolní, Brno-město
Lokalita
12
Bytů
konec roku 2021
Termín dokončení